- This event has passed.
Круглий стіл з проблем коноплярства
26.03.2021 о 09:00 - 17:00
26 березня 2021 р. Інститут луб’яних культур НААН проводить круглий стіл ” Перспективи галузі коноплярства Сумщини та України в рамках реалізації регіонального проекту «Слобожанські коноплі»”.
До участі запрошені профільні асоціації:
- Асоціація «Українські технічні коноплі»
- Громадська спілка «Асоціація розвитку льонарства і коноплярства України»
Проєкт регіонального розвитку “Створення агро-туристичного кластеру «Слобожанське коноплярство» – візитівки та одного з «магнітів» Сумщини та України” за результатами конкурсу Міністерства розвитку громад та територій України рекомендовано до фінансування за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від ЄС.
Перемога даного проєкту засвідчила зацікавленість у розвитку промислового коноплярства як сільськогосподарських товаровиробників, так і державних органів влади. На сьогодні коноплярі отримали унікальну можливість і дієвий інструмент для розбудови галузі за найкращими світовими зразками, що зорієнтовані на потреби безпосередніх виробників і споживачів продукції.
Інститут луб’яних культур НААН виступає партнером даного проєкту і, як установа з 90-річним досвідом наукових досліджень з промислового коноплярства, підтримує його всіма наявними ресурсами. Співробітники інституту вважають, що проєкт слугує своєрідним каталізатором для консолідації товаровиробників конопляної продукції. Зокрема, на сьогодні в Україні у галузі коноплярства найбільш поширеним є виробництво товарного конопляного насіння, з якого лише невелика частка переробляється на продукцію з доданою вартістю. При цьому у господарства на полі залишається щонайменше біля 5 т/га конопляних стебел, на основі яких можна організувати сировинну базу для переробних підприємств. Дана консолідація вигідна як сільгоспвиробникам конопляної продукції, так і коноплепереробним підприємствам, оскільки кожен матиме змогу зосередитись на своєму виді діяльності.
Маючи необхідну сировинну базу, переробні підприємства зможуть забезпечити сировиною (волокном, кострицею) значні комерційні проєкти у різних галузях (будівництво, конструкційні матеріали, целюлоза тощо).
Важливим питанням є забезпечення виробників високоякісним насіннєвим матеріалом. Зважаючи як на масштабність проєкту, так і різноплановість використання конопляної сировини, виникає гостра потреба в організації насінницької роботи з сортами промислових конопель, внесеними до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні.
Не менш важливими і не до кінця врегульованими залишаються питання законодавчої бази вирощування і перероблення конопляної сировини, які необхідно вирішувати з урахуванням пропозицій безпосередніх товаровиробників і споживачів продукції.
Запланований круглий стіл — це перший крок на шляху налагодження взаємовигідних відносин у коноплярстві, яке завжди було і є високоприбутковою галуззю, тим більше, що коноплі є традиційною для України сільськогосподарською культурою, яка на сьогодні тримається на малому і середньому бізнесі.
Постанова круглого столу (завантажити для перегляду)