Логинов_00

Михайлу Івановичу ЛОГІНОВУ — 85

Сьогодні, 14 листопада 2024 року, колектив відділу селекції і насінництва льону вітає відомого вченого-селекціонера, льонаря, доктора сільськогосподарських наук, професора Логінова Михайла Івановича з 85-ти річним ювілеєм.
До цієї знаменної дати Михайло Іванович підійшов з великим творчим доробком вченого, за плечима якого понад 50 років плідної наукової та виробничої діяльності, наполегливих творчих пошуків і копіткої повсякденної праці. Він не шукав у житті легкої долі, назавжди поєднавши його з сільським господарством та науковою діяльністю у цій галузі.
Михайло Іванович Логінов народився в с. Бураші Кільмезського району Кіровської області Російської Федерації у сім’ї колгоспників. Після отримання середньої освіти розпочав свою трудову діяльність у 1946 році на будівництві доменної печі у Дніпропетровську. А у 1959 році він вступає до Дніпропетровського сільськогосподарського інституту і після успішного навчання отримує диплом вченого агронома. Працюючи на посадах агронома, та головного агронома у колгоспах Солонянського району Дніпропетровської області, Михайло Іванович мріє про наукову діяльність.
У 1967 році Михайло Іванович вступає до аспірантури Всесоюзного науково-дослідного Інституту луб’яних культур (тепер Інститут луб’яних культур НААН) і під керівництвом доктора сільськогосподарських наук, професора Сенченка Григорія Івановича займається дослідженням взаємозв’язку між основними ознаками рослин конопель у селекційних цілях. Після успішного захисту дисертаційної роботи у 1972 році на здобуття наукового ступеня кандидата сільськогосподарських наук його призначають завідувачем відділу науково-технічної інформації Всесоюзного науково-дослідного Інституту луб’яних культур.
З 1974 по 1981 рік Михайло Іванович займає посаду голови колгоспу «Рассвет» Глухівського району Сумської області, де проявляє себе вмілим організатором, справедливим керівником та чуйною людиною.
А з 1981 року, після закінчення строку на виборній посаді голови колгоспу, Михайло Іванович продовжує свою наукову діяльність у Всесоюзному науково-дослідному інституті луб’яних культур спочатку на посаді старшого наукового співробітника, а з 1985 р. по 2009 р. – завідувача відділу селекції і насінництва льону, на якій повною мірою виявились його здібності як науковця, селекціонера, керівника. З 2009 по 2011 р. – провідний співробітник відділу селекції і насінництва льону.

Разом із льонарями-селекціонерами інституту Михайло Іванович працював над вирішенням актуальної і в той же час дуже складної проблеми поєднання у межах одного генотипу високого урожаю волокна та його якості. У результаті багаторічних наукових досліджень підготував і у 2008 році успішно захистив докторську дисертацію на тему «Теоретичні основи селекції льону-довгунця на поліпшення прядивної здатності волокна та методи оцінки його якості при створенні високопродуктивних сортів».
Михайло Іванович є співавтором восьми високопродуктивних з високою якістю волокна сортів льону-довгунця Глухівський ювілейний, Чарівний, Глінум, Глазур, Глобус, Гладіатор, Есмань, Сіверський, які в різні роки були занесені до Реєстру сортів рослин України і широко використовуються у сільськогосподарському виробництві.
Свої знання Михайло Іванович старається передати молодим науковцям. Під його керівництвом підготовлено і успішно захищено три дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата сільськогосподарських наук. Після закінчення наукової діяльності у стінах Інституту луб’яних культур НААН, він продовжив передавати багатий науковий та виробничий досвід підростаючому поколінню в Глухівському національному педагогічному університеті ім. О. Довженка. За свою плідну трудову діяльність ним опубліковано більше 160 наукових праць, отримано дев’ять авторських свідоцтв.
Шановний, Михайло Івановичу, нехай спокій і добробут завжди живуть в душі, а вдома завжди чекає затишок і турбота близьких. Вітаємо Вас зі святом і бажаємо міцного здоров’я, щастя і благополуччя.

Cart Item Removed. Undo
  • No products in the cart.
Інститут луб'яних культур