SK_kr_1

Круглий стіл коноплярів

26 березня 2021 р. Інститутом луб’яних культур НААН проведено круглий стіл “Перспективи галузі коноплярства Сумщини та України в рамках реалізації регіонального проекту «Слобожанські коноплі»”, в якому взяли участь більше 30 осіб. Захід проведено за підтримки асоціації “Українські технічні коноплі”, Української конопляної асоціації та громадської спілки “Асоціація розвитку льонарства та коноплярства України”. До розгляду актуальних питань галузі коноплярства долучились представники органів державної влади, професійні асоціації, народні депутати, науковці, сільгоспвиробники, представники переробних підприємств та суспільних організацій.

На дискусійних панелях розглянуті питання щодо впливу коноплярства на сучасний розвиток сільських територій, сортового забезпечення галузі, підготовки спеціалістів, організації взаємодії між учасниками конопляного ринку та удосконалення законодавчої бази галузі. Останнє питання було найбільш обговорюваним, оскільки недосконалість нормативно-правової бази суттєво стримує розвиток вітчизняного коноплярства.

За підсумками роботи круглого столу прийнято постанову, в якій підтримується регіональний проєкт “Слобожанські коноплі” та зазначається нагальна необхідність удосконалення законодавчої бази з культивування конопель та залучення до її розроблення фахівців Інституту луб’яних культур НААН та сільгоспвиробників, а також створення і покращення роботи навчально-дорадчих центрів для передачі наукових розробок у реальний сектор економіки.

Cart Item Removed. Undo
  • No products in the cart.
Інститут луб'яних культур