OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Деякі підсумки VI міжнародної науково-практичної конференції “Hemp Innovations 2020”

26-28 серпня у м. Глухів (Сумська обл.) Інститутом луб’яних культур НААН проведено VI міжнародну науково-практичну конференцію “Hemp Innovations 2020”. Співорганізатором конференції виступила громадська спілка “Асоціація розвитку льонарства та коноплярства”, а партнерами стали провідні українські компанії «ХЕМПТЕХНО», “DevoHome”, “Hempire UA”, ФГ “Екосвіт”, Індустріальний парк «Свема», Hempiness Ukraine, а текож культурно-освітні заклади Національний заповідник “Глухів”, Дніпровський державний аграрно-економічний університет, дизайн-студія «Від малюнка до готового виробу» Професійно-педагогічного коледжу Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка та виставковий проєкт “Конопляний ярмарок”. Спонсори конференції — компанії “Deep Green Lab” та “Canbex group”.

Даний захід відбувся за підтримки Сумської обласної державної адміністрації та Глухівської міської ради.

Учасники VI міжнародної науково-практичної конференції "Інновації у коноплярстві 2020"

У роботі конференції взяли участь більше 60 учасників з України, Ізраїлю, Італії, Киргизстану, Литви, Сингапуру.

Конференція засвідчила, що у суспільстві існує значний попит на інформацію у сфері промислового коноплярства, а бізнес середовище розглядає коноплі у якості інструментарію підприємницької діяльності. Світова спільнота зацікавлена у розробках Інституту луб’яних культур НААН у сфері селекції та технологічного забезпечення коноплярства.

Під час конференції детально розглянуто питання використання конопляної сировини для виготовлення різних видів продукції: продуктів харчування, будівельних матеріалів, целюлози, лікарських засобів, біопалива тощо. Також висвітлено туристично-гастрономічний потенціал промислових конопель, який в Україні тільки починає використовуватись. Значну увагу у виступах коноплярі приділили недосконалості і зарегульованості діючого законодавства у сфері культивування конопель та потребі його гармонізування з європейськими і міжнародними нормами, створюючи таким чином стійку основу для розвитку вітчизняного бізнесу й створення продукції з високою доданою вартістю. Це, в свою чергу, вимагає консолідації конопляної спільноти як з точки зору вироблення прозорих правил для галузі, так і проведення різнопланової просвітницької роботи серед широких верств населення, в тому числі й депутатського корпусу.

Вчені Інституту луб’яних культур НААН представили унікальні селекційні й технологічні розробки та запропонували напрями співробітництва і комерціалізації наукових розробок.

За результатами роботи підписані угоди про науково-технічне співробітництво, накреслені напрями подальших наукових досліджень у коноплярстві, зважаючи на інноваційність переробки конопляної сировини, внесені пропозиції щодо розширення конопляної тематики у стратегії регіонального розвитку Сумської області до 2027 року.

Cart Item Removed. Undo
  • No products in the cart.
Інститут луб'яних культур